Ponožky v posteli

Nosenie ponožiek v posteli je často označované ako antierotické. Nemali by ste sa tým však nechať oklamať. Existujú naozaj dobré dôvody, prečo ísť spať s ponožkami. Mnoho ľudí má tendenciu byť kritický k ponožkám v posteli. Koniec koncov, tento zvyk má povesť antierotiky. No mali by ste túto myšlienku odsunúť bokom. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré sú za používanie ponožiek. 

V súčasnosti existujú vedecké štúdie takmer na všetky témy a tak nezostali bokom ani ponožky v posteli. Na prvý pohľad sa to môže zdať trochu bizarné, ale vedci v skutočnosti dospeli k celkom zaujímavým výsledkom.

Lepší sex s ponožkami v posteli

Nosenie ponožiek v posteli môže mať nezanedbateľné zdravotné benefity a nielen to. Štúdia vykonaná holandskými vedcami v roku 2005 zistila, že testované subjekty, ktoré nosili v posteli ponožky, mali výrazne lepší sex . 

Podľa štúdie zažilo orgazmus až okolo 80 percent nositeľov ponožiek v posteli a pri bezponožkároch to bolo len okolo 50 percent. Vedci sa domnievajú, že jedným z dôvodov je lepší krvný obeh.

Teplé nohy vám pomôžu zaspať

Prísne zakázané módnou políciou, vrelo odporúčané vedcami. Názory sa rozchádzajú, pokiaľ ide o ponožky v posteli. Americká a švajčiarska štúdia nezávisle od seba dospela k záveru, že nosenie ponožiek pomáha lepšie spať. Subjekty zaspali asi o 15 minút skôr s ponožkami ako bez nich. Nosením ponožiek sa telesná teplota výrazne lepšie reguluje. Krvné cievy tesne pod kožou sa rozširujú. To vydáva viac tepla a znižuje teplotu celého tela. Tento proces zasa signalizuje nášmu mozgu, že je čas ísť spať.

V podstate ide samozrejme o to, aby ste mali nohy v teple, a preto sú ponožky veľmi užitočné. Ale samozrejme môžete použiť aj iné pomôcky. Užitočná je aj prídavná prikrývka na nohy, alebo termofor. Ak si vyberáte ponožky do postele, mali by ste používať ponožky vyrobené z prírodných surovín, ako je bavlna.